Marzysz o płaskim, umięśnionym brzuchu? Oczyma wyobraźni widzisz siebie na plaży, ale oponka wciąż tkwi na swoim miejscu i nie wiesz, jak się jej pozbyć? 

Trener personalny Mokotów

podpowiada, jak wyrzeźbić płaski brzuch w krótkim czasie. Sprawdź proste i szybkie ćwiczenia. Żeby ćwiczenia na płaski brzuch na lato były skuteczne, musisz dbać o systematyczność i wytrwale trzymać się postanowień. Optymalna częstotliwość to trening 3-4 razy w tygodniu. Przy wsparciu diety już w kilka tygodni zobaczysz rezultaty, a jeśli będziesz ćwiczyć brzuch do lata, będziesz mógł pochwalić się smukłą talią i pięknie wyrzeźbionymi mięśniami. Jakie ćwiczenia na płaski brzuch zaleca trener personalny Mokotów? Sprawdzamy.

Trener personalny Mokotów radzi – cardio na płaski brzuch

Jedną z metod zgubienia z brzucha tkanki tłuszczowej jest trening aerobowy, czyli tak zwany trening cardio. Trener personalny Mokotów podpowiada, że to jeden z najprzyjemniejszych typów treningów, może bowiem obejmować bardzo wiele różnych aktywności. Nie ma tu więc nudy, a każdy trenujący znajdzie bez trudu coś, co polubi. Trening cardio na brzuch może obejmować intensywne spacery w szybkim tempie, bieganie, dynamiczną jazdę na rowerze czy pływanie. Trener personalny Mokotów podkreśla, że fakt, iż trenować można pod chmurką, sprawia, że wiosną aktywność przychodzi o wiele łatwiej – warto wykorzystać okazję.

Trener personalny Mokotów zwraca jednak uwagę na fakt, że taki trening nie może przebiegać zbyt spokojnie. Musisz wprowadzić organizm na odpowiednio wysokie obroty.

Cardio można również traktować, jako uzupełnienie rutyny, planując trening na siłowni na przykład 3 razy w tygodniu, a w ramach lekkiej dawki ruchu w pozostałe dni wybrać się na spacer lub rowerową przejażdżkę.

Trener personalny Mokotów radzi – interwały

Jak mówi trener personalny Mokotów, kolejny sposób na zgubienie tkanki tłuszczowej z brzucha, to trening interwałowy. Chodzi w nim o to, aby wykonywać serie ćwiczeń o dużej intensywności, czyli takich, które pozwolą uzyskać około 90% twojego maksymalnego tętna, zamiennie z przerwami, w trakcie trwania których tętno obniża się do poziomu 50-60%. Jak wyjaśnia trener personalny Mokotów, podczas treningu interwałowego dynamicznie poprawia się kondycja i samopoczucie, a tkanka tłuszczowa jest spalana nawet trzykrotnie skuteczniej w porównaniu do cardio.

Trener personalny podpowiada – skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Jeśli chodzi o pojedyncze ćwiczenia na płaski brzuch, trener personalny Mokotów podaje taki zestaw, rekomendując go, jako bardzo skuteczny w rzeźbieniu tej partii mięśniowej:

  • Plank – izometryczny plank poprawia sprawność wielu partii mięśniowych, jedną z nich są mięśnie brzucha. Trener personalny Mokotów wyjaśnia: Oprzyj łokcie z przedramionami i palce stóp o podłoże, utrzymując na nich ciężar ciała.
  • Brzuszki na piłce – brzuszki na piłce, a tak naprawdę spięcia na piłce mocno angażują mięśnie brzucha. Trener personalny Mokotów wyjaśnia: ułóż plecy na dużej piłce do ćwiczeń, nogi oprzyj stopami o podłoże, zginając je w kolanach pod kątem prostym, ręce skrzyżuj za głową na wysokości karku. Spinaj mięśnie brzucha, unosząc górną część ciała w kierunku nóg.
  • Unoszenie nóg na drążku – unoszenie nóg w zwisie na drążku najmocniej angażuje proste i skośne mięśnie brzucha. Trener personalny Mokotów wyjaśnia: złap drążek na szerokość ramion, ściągnij łopatki i napnij mięśnie brzucha oraz pośladków. Wypuszczając powietrze, unieś dynamicznie nogi na wysokość brzucha, zginając je w biodrach.
  • Rowerek – rowerek to ćwiczenie, które angażuje wszystkie mięśnie brzucha, aktywując również mięsień biodrowo-lędźwiowy. Trener personalny Mokotów radzi: połóż się na plecach, ręce skrzyżuj za głową, nogi ugnij w kolanach pod kątem prostym, pilnuj, aby lędźwiowy odcinek kręgosłupa przywierał do podłoża. „Udając” pedałowanie na rowerze, unieś nogi – jedną
    • wyprostuj tuż nad podłożem, drugą zegnij, przyciągając kolano do przeciwstawnego łokcia i skręcając tułów. Zatrzymaj ruch i wznów go, zmieniając nogi.

    Jeżeli chcesz zadbać o formę do lata zapraszam do kontaktu jako Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294 pomogę Ci przebudować sylwetkę. Zadzwoń i umów się na trening.

Grzegorz-Wędzich

Grzegorz Wędzich

Cześć, z tej strony Grzegorz. Tak, sport jest częścią mojego życia i uprawiam go od ponad 12 lat bez przerwy. Miło mi jest, że jesteś zainteresowany/a na pierwszy trening, bardzo…
patryk-michalek

Patryk Michałek

Cześć wszystkim!  Nazywam się Patryk Michałek i jestem trenerem personalnym z Bydgoszczy. Moim celem jest pomaganie osobom początkującym w rozpoczęciu i utrzymaniu zdrowego stylu życia. Co mogę Ci zaoferować?  –…
wojciech-fortuna

Wojciech Fortuna

Cześć, nazywam się Wojtek i zapraszam Cię na bezpłatną konsultacje ze mną. Chętnie pomogę zrealizować Twoje cele.  

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.