Kluby fitness, siłownie oraz trenerzy personalni w pandemii mają ciężki orzech do zgryzienia. Zamknięte obiekty od ponad pół roku mocno ograniczają pracę trenerom. Nieustannie zwiększająca się liczba zachorowań, która obecnie przebiła już wszelkie dotychczasowe rekordy, nie pomaga w przywróceniu ich funkcjonowania. Mając świadomość, że sport to zdrowie – jako trenerzy personalni – zadajemy sobie pytanie, dlaczego z dnia na dzień zostaliśmy pozbawieni pracy? 

Zastanawiamy się również kiedy będziemy mogli wrócić do naszych klientów, aby dalej motywować ich do działania. Niestety w obliczu tych wydarzeń, wielu z nas zostało zmuszonych do omijania obostrzeń. 

Przeczytaj jak wygląda nasza praca i dlaczego COVID-19 tak drastycznie zmienił rzeczywistość trenerów personalnych. 

Jak wygląda trening personalny?

Tradycyjny trening personalny to składowa podstawowych jednostek treningowych, jakimi są pojedyncze ćwiczenia. Zazwyczaj ma on podobną strukturę i składa się z 3 części, pozwalających w pełni wykorzystać czas z trenerem.

  1. Rozgrzewka, która jest pierwszym etapem treningu personalnego, doskonale przygotuje Cię na wysiłek fizyczny, dzięki czemu unikniesz niepożądanych kontuzji. 
  2. Kolejno realizowane są wyznaczone cele treningowe, wcześniej omówione i zaplanowane z trenerem personalnym.
  3. Ostatnia, ale równie ważna część, polega na wyciszeniu całego ciała po intensywnych ćwiczeniach. Podczas takiego treningu z indywidualnym trenerem, możesz polegać na jego doświadczeniu i masz pewność, że każde ćwiczenie zostanie wykonane dokładnie. Jeżeli chcesz dokładnie poznać szczegóły przebiegu treningu personalnego, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu: „Jak wygląda trening personalny – 8 najważniejszych odpowiedzi”.

Ćwiczenia online z trenerem personalnym

Pandemia zmodyfikowała znacząco treningi z trenerem personalnym. Oczywiście prywatne studia nadal są otwarte, ale większość trenerów działa jednak w siłowniach, dlatego tylko jednostki mają możliwość dalszej pracy z podopiecznymi. W dobie braku dostępu do siłowni i klubów fitness, ćwiczenia również przeniosły się w sferę online. Oczywiście są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy takiego rozwiązania. 

Chociaż wygodą jest niepodważanie, możliwość ćwiczenia we własnym domu pod okiem specjalisty, to w takiej sytuacji trenerowi trudno dostrzec i skorygować niektóre błędy przez kamerę.

Nie mniej jednak sami musimy ocenić, czy taki rodzaj treningu jest dla nas. Być może okaże się to świetną alternatywą a my wesprzemy naszego ulubionego trenera personalnego w tym trudnym czasie!

Outdoorowy trening personalny

Jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla ćwiczących oraz doskonałą alternatywą dla trenerów personalnych. Wiele osób już przeszło na tę formę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu wybierając np.

  • Spacer

  • Biegane

  • Jazdę na rowerze

  • Trening kalisteniczny (trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.)

  • Trening z własnym sprzętem na działce, w parku itp…

Również trenerzy personalni chętnie preferują taką formę treningów ze swoimi klientami. Nawet jeśli nie mamy sprzętu nasi trenerzy zabiorą wszystkie niezbędne akcesoria do  przeprowadzenia odpowiedniego treningu.

Zarobki trenera personalnego

W zależności od wykonywanego zawodu czy profesji, zarobki w danej branży potrafią być naprawdę bardzo różne.

Nie inaczej jest z zarobkami trenerów personalnych. Chociaż jednostki mogą pochwalić się przychodem w wysokości 20000-25000 tys., złotych to przeciętny trener personalny raczej o takich sumach może jedynie pomarzyć. 

Zarobki trenera personalnego mogą zależeć od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest miejsce, w którym prowadzi on zajęcia z klientem. Jeżeli zdecydujemy się na outdoorowy trening, będzie on zdecydowanie tańszy niż trening personalny w Twoim domu. Różna kwota zarobków, wiąże się również z tym na jakich zasadach zatrudniony jest trener personalny lub czy prowadzi swoją działalność. 

Takich małych niuansów jest naprawdę mnóstwo i właśnie to znacząco wpływa na ostateczną wysokość wynagrodzenia dla trenera. Oczywiście bardziej doświadczony trener personalny, posiadający już swój dorobek w branży, może oferować swoje usługi po zdecydowanie wyższych cenach niż trenerzy dopiero wchodzący w świat treningów personalnych. 

Chcesz wiedzieć ile zarabia trener personalnykliknij i przeczytaj artykuł, w którym dokładnie opisujemy aspekty wpływające na jego zarobki.

Jak zarabia trener personalny podczas lockdownu?

Temat jest trudny, ponieważ sama sytuacja przyszła nagle i niespodziewanie, a trenerzy personalni w pandemii zostali pozostawieni sami sobie. Wielu z nich, dla których trening personalny to jedyne źródło dochodu, ryzykują przyjmując klientów i kontynuują swoją działalność. 

Prywatne studio do treningów są otwarte, ale nie każdego trenera stać na własne miejsce do przyjmowania podopiecznych. Właśnie dlatego oprócz dostępnych treningów online, są zmuszeni aby przyjmować klientów na siłowniach, tak jak to było do tej pory. Jeszcze do niedawna za okazaniem oświadczenia, że sport uprawiamy zawodowo i treningi są nam niezbędne, mogliśmy bez problemu korzystać z dobrodziejstw klubów fitness oraz siłowni pod okiem naszego trenera personalnego.

Niestety kilka dni temu przepis ten ograniczył uprawianie sportu, tylko do tych, którzy są w kadrze olimpijskiej. Taka decyzja prawdopodobnie jeszcze bardziej sprowadzi cały świat fitness do podziemia. 

Nadchodząca wiosna, a zaraz po niej lato, daje nadzieję, że niektóre z zajęć i treningów będą mogły odbywać się na dworze. Wszyscy wierzymy, że jak najszybciej uda nam się wrócić do pracy i do naszych klientów.

Kurs trenera personalnego

Być może i Ty zastanawiasz się nad rozpoczęciem działalności jako trener personalny? To doskonały moment! Właśnie dlatego, że obecnie masz możliwość, aby cały wolny czas, który naprawdę trudno spożytkować ze względu na ograniczenia – przeznaczyć właśnie na kursy i szkolenia. 

Dzięki temu, gdy wszystko wróci już do stanu sprzed pandemii, będziesz mógł zacząć pracę z klientami! Mało tego – nawet jeżeli już od jakiegoś czasu pracujesz w branży, to może warto byłoby pomyśleć o kursie dla trenera personalnego i poszerzeniu swoich umiejętności? 

W końcu uczymy się przecież przez całe życie! Zapewniamy, że pieniądze przeznaczone na kursy się zwrócą, a Ty będziesz czuł się pewnie i miał gwarancje, że należycie opiekujesz się swoimi klientami.

Trener personalny Warszawa – zadbaj o siebie i skorzystaj z naszej oferty!

Poszukiwanie trenera osobistego w pandemii, który spełniłby wszelkie nasze oczekiwania bywa naprawdę trudne. 

Warto jednak podjąć te starania, gdyż znalezienie odpowiedniego dla nas trenera personalnego, będzie miało ogromny wpływ na rezultaty osiągane podczas regularnych treningów

Jesteśmy pewni, że jeden z naszych trenerów personalnych sprosta Twoim oczekiwaniom. Kliknij TUTAJ i wybierz swojego trenera z naszej oferty.

Zacznij już teraz: trener personalny Kraków, trener personalny Łódź, trener personalny Szczecin


1 komentarz

Adrian · 14/11/2021 o 12:03

Zarobki rzędu 25k to faktycznie chyba tylko u nikłego procenta trenerów personalnych. Osobiście nie znam nikogo wśród znajomych trenerów, którzy mogliby pochwalić się takimi zarobkami… no chyba, że nie chcą się przyznać 😉

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.