W pierwszą niedzielę kwietnia biegaczki i biegacze kolejny raz opanują Poznań. Półmaratonowi towarzyszyć będą targi Poznań Run Expo. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoje miejsce znajdzie ekspozycja odzieży, obuwia i akcesoriów, wzbogacona o inspirujące spotkania ze sportowcami, okołosportowe aktywności i charytatywną zbiórkę na rzecz rodzin z Ukrainy.

Wiosenna edycja Poznań Run Expo (1-3 kwietnia), upływająca pod hasłem „Czas na biegową przygodę”, to targi przede wszystkim dla osób zainteresowanych bieganiem i aktywnością sportową, niezależnie od poziomu zaawansowania. Przez ostatnie lata wydarzenie organizowane przy poznańskim półmaratonie i maratonie, znane jako Poznań Sport Expo, obejmowało szeroką gamę okołosportowych atrakcji. Targi wciąż ewoluują. – Nowa nazwa znacznie lepiej od dotychczasowej oddaje charakter wydarzenia, jakie chcemy organizować i marki, którą chcemy budować – stwierdza Dagmara Suprun, dyrektor Poznań Run Expo.

Strefy dla biegaczy

Od piątku, 1 kwietnia, w pawilonie nr 3 otwarte zostaną strefy dla biegaczy i biegaczek. Bogata ekspozycja nie ograniczy się do sprzętu sportowego, bo na stoiskach będzie można poznać ofertę m.in. odzieży, obuwia, dodatków, akcesoriów, suplementów diety czy też urządzeń wspierających trening.

Zainteresowani znajdą pomysły na jego rozpoczęcie, ale też porady przed zakupem sportowych produktów, informacje o skutecznej diecie oraz wskazówki dotyczące najczęstszych błędów popełnianych przez biegaczy. Pomogą w tym sportowe autorytety.

Cennych rad udzieli m.in. Mateusz Kęsy, trener współpracujący z Lekkoatletyczną Akademią Urbasia (trenujący jej reprezentację) oraz autor bloga o sporcie. Opowie o treningu motoryczności i treningu ogólnorozwojowym oraz ich znaczeniu dla biegaczy.

Wśród gości targów znajdzie się również Jerzy Skarżyński – trzykrotny medalista mistrzostw Polski, zwycięzca Maratonu Warszawskiego, utytułowany lekkoatleta, a obecnie autor książek i propagator aktywności fizycznej. W sobotę opowie o swojej autorskiej metodzie treningu.

Poznań Run Expo w sobotę odwiedzi też Sofia Ennaoui – reprezentantka Polski, wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m i ambasadorka City Diet. Na targowej scenie opowie m.in. o tym, gdzie kończy się swobodna przygoda z bieganiem, a gdzie zaczyna bieganie profesjonalne. Powie też, jak zachęcić do biegania osoby, które czują opór przed tą formą sportowej aktywności.

Biegowo i rodzinnie

Po spotkaniu z publicznością Sofia Ennaoui pobiegnie z najmłodszymi w zawodach organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które o godz. 14:00 rozpoczną się na Placu Marka.


Wśród kolejnych propozycji Poznań Run Expo dla dzieci i młodzieży znajdzie się także mini-arena do biegu na orientację przygotowana przez inicjatywę „Z mapą w las”. To biegowa zabawa kierowana do wszystkich, którzy w przyszłości chcieliby wystartować w prawdziwym biegu na orientację.

Pomagamy Ukrainie

Każdy, kto dotrze na wiosenne Poznań Run Expo, będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do pomocy rodzinom z Ukrainy. Od piątku 1 kwietnia wolontariusze i wolontariuszki z poznańskiego oddziału Caritas, będą zbierać pieniądze, które, za pośrednictwem Fundacji In_Spire, zostaną przekazane na wsparcie dla dzieci z ukraińskich rodzin.

Półmaraton: start

Podczas Poznań Run Expo uczestnicy 14. PKO Poznań Półmaraton będą odbierać pakiety startowe. Biuro zawodów zlokalizowane zostanie w pawilonie nr 3. Zwieńczeniem biegowego weekendu będzie sam półmaraton, który wystartuje w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 10:00, przy bramie targów przy ul. Bukowskiej, a zakończy na Placu Marka, na terenie targów.

Kibicuj z nami!

Na czwartym kilometrze trasy półmaratonu (ul. Grunwaldzka/Węgorka, naprzeciwko biurowca GlaxoSmithKlein) głośnym dopingiem rozbrzmiewać będzie Strefa Kibica Grupy MTP. Do biegu zagrzewać będą kibice i bębniarze, a czynić go piękniejszym – mydlane bańki. Fotograf uwieczni wszystkie biegaczki i biegaczy, a zdjęcia będą dostępne na profilu Grupy MTP na Facebooku (www.facebook.com/GrupaMTP). Strefa będzie działać od 9:30 do ok. 13:15.

Poznań Run Expo

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3 (wejście przez Hol Wschodni od strony Mostu Dworcowego)
1-3 kwietnia 2022
Godziny otwarcia: piątek i sobota: 10:00-20:00, niedziela: 8:00-14:00
Wstęp wolny
www.runexpo.pl

Trener Personalny Poznań

Drodzy biegacze Poznań Run Expo jest idealnym wydarzeniem do sprawdzenia swoich możliwości jak również do wymiany doświadczeń. Jeżeli chciałbyś zwiększyć swoją wiedzę na temat techniki, poprawę wydolności bądź po prostu chciałbyś żeby profesjonalista poprowadził Twój trening, możesz umówić się na bezpłatną konsultację z naszymi trenerami personalnymi z Poznania lub umów się na trening w swoim domu na trening personalny online.

Jeśli się zastanawiasz czy warto Sprawdź!

Przeczytaj nasz artykuł – Dlaczego warto trenować z trenerem personalnym?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.