Zapotrzebowanie na białko zależy od wielu aspektu i jednym z nich jest intensywne uprawianie sportu. Jeżeli sukcesywnie budujesz masę mięśniową, to oprócz treningów każdego dnia musisz postarać się o odpowiednio zbilansowany posiłek, bogaty w produkty białkowe. Spożywanie pełnowartościowego białka pomoże Ci szybko budować beztłuszczową masę mięśniową, ale trudno odpowiednią ilość bezpośrednio z posiłków. Dlatego warto jest uzupełnić swoją dietę o odżywki białkowe, które możesz kupić online.

Czy przyjmowanie białka w proszku ma sens?

Odżywki białkowe należą prawdopodobnie do tych suplementów, po które najczęściej i najchętniej sięgają osoby trenujące, zwłaszcza sporty wysiłkowe i wymagające wytrzymałości. Koncentrat białka serwatkowego to świetny sposób na uzyskanie optymalnej ilości tego składnika odżywczego.

Jeżeli zastanawiasz się, po co w ogóle przyjmować białko, to podajemy najważniejsze ku temu argumenty:

  • białko służy do budowania masy mięśniowej,
  • przyspiesza proces regeneracji mięśni,
  • zwiększa siłę i wytrzymałość,

Koktajle białkowe dostarczają nie tylko czyste proteiny, ale także wiele innych substancji spożywczych.

Kiedy pić odżywkę białkową?

Kwestia tego, kiedy spożywać białko, budzi wśród sportowców wiele dyskusji. Najogólniej rzecz biorąc, można wyróżnić dwie frakcje:

  • osoby preferujące stosowanie białka przed treningiem,
  • sportowcy rekomendujący zażywanie białka po treningu.

Obie strony tego sporu mają swoje racje. Białko serwatkowe spożywane przed treningiem wpływa na poprawę wydajności mięśni, zwiększa ich siłę i wytrzymałość, co z kolei przekłada się na możliwość wydłużenia zintensyfikowania wysiłku.

Odżywka białkowa wypita przed treningiem pomoże także trzymać poziom glukozy we krwi na stabilnym poziomie, co może wpłynąć na ochronę mięśni przed uszkodzeniem na skutek intensywnych ćwiczeń.

Po co brać białko po treningu?

Koncentrat białek serwatkowych zażyty po zakończeniu treningu w znaczącym stopniu przyspiesza regenerację mięśni – synteza białek mięśniowych sprawia, że w mięśniach powstają nowe białka następujący te uszkodzone w trakcie treningu. Jeśli pracujesz nad zwiększeniem masy mięśniowej, to białko spożyte po intensywnym wysiłku będzie doskonałym pomysłem.

Koktajle białkowe pełne są substancji odżywczych, niezbędnych w trakcie budowy masy mięśniowej, dlatego idąc na siłownię, warto mieć przy sobie szejka białkowego, po którego można sięgnąć także w trakcie ćwiczeń. Bogatą ofertę odżywek znajdziesz na stronie: https://konkret.pro/odzywki-bialkowe.

Poprawne stosowanie odżywki białkowej

Jeżeli jesteś osobą aktywną, a Twoim planem jest wzrost mięśni, musisz pamiętać, że intensywny trening to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne, jak ćwiczenia na siłowni jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych.

W Twojej diecie muszą znaleźć się zarówno węglowodany, aminokwasy, witaminy, jak i inne składniki odżywcze. Szczególnie istotna jest odpowiednia ilość białka na kilogram masy ciała. Świetnym rozwiązaniem są białka serwatkowe, a to czy spożywasz je przed treningiem, czy po jego zakończeniu, tak naprawdę w ogólnym rozrachunku nie ma większego znaczenia.

Warto jednak pamiętać, aby sięgać po odżywki także w dni nietreningowe, dzięki czemu organizm będzie miał czas na budowanie i regenerację mięśni. Jeżeli szukasz sprawdzonego białka, zapoznaj się z ofertą sklepów takich jak KONKRET.pro, gdzie znajdziesz pyszny shake białkowy w kilku smakach do wyboru.

Sprawdź również :

Trening cardio – zasady, które są kluczem do sukcesu


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.