Triceps stanowi około 65% mięśni ramienia. Ma zatem ogromne znaczenie nie tylko w budowie muskulatury ramion, ale również ich sile. Ten trójgłowy mięsień jest bez porównania większy od trenowanego często bicepsa. Jeśli zatem twoim celem treningowym są rozbudowane ramiona, musisz włączyć skuteczne ćwiczenia na triceps do planu treningowego. Ćwiczenia na triceps to spora gama możliwości do wyboru, dziś prezentujemy najpopularniejsze ćwiczenia na triceps, które pomogą ci go wzmocnić.

Tricepsy są bardzo ważne w kulturystyce. Istotne są jednak również dla amatorów, którzy marzą o zbudowaniu umięśnionej sylwetki. Podrzucamy dziś zestaw: 4 najlepsze ćwiczenia na triceps, które poprawią skuteczność twoich treningów.

4 najlepsze ćwiczenia na triceps – trener personalny radzi

Ogólne zasady treningu w przypadku tricepsów są takie same jak dla pozostałych partii mięśniowych. Należy pamiętać o rozgrzewce, odpowiednio dobranym obciążeniu oraz przerwie na regenerację. Jeśli nie masz pewności, czy twój plan treningowy jest odpowiedni, skonsultuj go z profesjonalistą, trener personalny Mokotów opracuje indywidualny plan treningów, uwzględniając wszystkie twoje potrzeby.

  • Trener personalny Mokotów radzi: ćwiczenia na triceps – wyciskanie francuskie. Połóż się na plecach na ławeczce z nogami umieszczonymi na podłożu. Chwyć oburącz dwie hantle, wyprostuj ręce w łokciach, unosząc je nad klatką piersiową w rozstawie na szerokość ramion. Następnie opuszczaj je w kierunku twarzy, utrzymując ramiona nieruchomo, a przedramionami wykonując ruch półkolisty. Powtórz, wracając do pozycji wyjściowej z wyprostowanymi łokciami. Wykonaj odpowiednią liczbę powtórzeń.

  • Trener personalny radzi: ćwiczenia na triceps – pompki na poręczach. Pompki na poręczach to doskonałe ćwiczenie na triceps, które poza nim angażuje również pozostałe mięśnie ramion, górne mięśnie grzbietu i mięśnie klatki piersiowej. Chwyć poręcz i unieś ciało, prostując ręce w ramionach. Staraj się utrzymać tułów blisko poręczy, prostopadle do podłoża. Wykonaj odpowiednią liczbę powtórzeń.

  • Trener personalny radzi: ćwiczenia na triceps – prostowanie ramienia ze sztangielką. Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia wykonujemy, startując z pozycji w klęku podpartym jednonóż. Ręką, którą się nie podpierasz, chwytasz sztangielkę, utrzymując górną część ramienia w pozycji równoległej do podłoża. Przedramię zginasz w łokciu pod kątem 90 stopni, wypuszczając powietrze – prostujesz rękę w łokciu. W fazie końcowej napnij mocno triceps. Wykonaj odpowiednią liczbę powtórzeń.

  • Trener personalny Mokotów radzi: ćwiczenia na triceps – wyciskanie sztangi wąskim chwytem. Wyciskanie sztangi wąskim chwytem to jeden z wielu wariantów wyciskania w pozycji leżącej, które świetnie ćwiczy tricepsy, angażując równocześnie mięśnie klatki piersiowej. Połóż się na plecach na ławce płaskiej, stopy stabilnie oprzyj o podłoże. Chwyć sztangę na szerokość barków. Po wdechu napnij mocno mięśnie pośladków oraz brzucha, uwolnij sztangę ze stojaka. Opuszczaj ją powoli w kierunku klatki piersiowej aż do uzyskania kontaktu klatki piersiowej ze sztangą. Łokcie utrzymuj blisko ciała.

Jeśli nie wiesz, jak zaplanować trening, a chcesz wykonywać skuteczne ćwiczenia na triceps, zwróć się o pomoc do specjalisty. Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294 zadba o odpowiedni plan treningowy i technikę, która przyniesie szybkie efekty.

Sprawdź również: 

Trening cardio – zasady, które są kluczem do sukcesu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.