Pandemia zbiera żniwo w postaci szerzącej się wśród dzieci i młodzieży otyłości. W zasadzie większość ludzi deklaruje, że po pandemii przybyło im kilka dodatkowych kilogramów. Nie powinno nikogo to dziwić. Jednakże konsekwencje nadwagi mogą być naprawdę szkodliwe dla naszego zdrowia. Warto zatem zadbać o dobrą kondycję, zwłaszcza u najmłodszych. Jako rodzic możesz wspierać swoje dziecko. Pokażę Ci, jakie warto podjąć kroki i dlaczego trening personalny to doskonałe rozwiązanie również dla młodych osób.

Popandemiczna otyłość wśród dzieci i młodzieży – naglący problem

Pandemia skutecznie zamknęła nas wszystkich w domach. Szczególnie bolesne okazało się to w skutkach dla najmłodszych – dzieci i młodzieży. Wynika to z faktu, że zostały one całkowicie pozbawione możliwości funkcjonowania wśród koleżanek i kolegów. Chociaż dotychczas coraz częściej mówiło się o rosnącej potrzebie aktywizacji najmłodszych, problem ewidentnie rozgorzał po pandemii. Dzieci w ramach zajęć szkolnych spędzały po kilka godzin dziennie przed ekranami laptopów czy komputerów. Oprócz tego należało również wykonać zlecone zadania domowe. Pragnąc kontaktu, młodzież porozumiewała się ze sobą także za pomocą różnych komunikatorów internetowych. Bardzo szybko dzieci niemal całkowicie przeszły w tryb siedzący. Do tej pory mogły, chociażby poruszać się na lekcjach wychowania fizycznego lub spotkać się na dworze z kolegami i koleżankami. Pandemia ze względu na swój charakter oraz porę roku, praktycznie całkowicie to uniemożliwiła. Jednakowo dla nas dorosłych, ale również dla dzieci był to bardzo trudny rok. Swoją frustrację i strach niejednokrotnie tłumiliśmy poprzez spożywanie niezdrowego jedzenia. Efektem stała się coraz częściej zgłaszana przez opiekunów nadwaga, która w niedługim czasie może prowadzić także do otyłości. Jako rodzice z pewnością chcecie dla swojego dziecka jak najlepiej. Dlatego warto rozważyć trening personalny, który pomoże wrócić Waszemu dziecku na właściwą drogę odżywiania.

Od jakiego wieku można posłać dziecko na trening personalny?

W zasadzie trudno odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Bardzo ważna jest oprócz pragnienia rodziców, rozmowa z dzieckiem na temat indywidualnych zajęć z trenerem personalnym. Wyjaśnienie, na czym będzie polegał taki trening a być może również zabranie swojej pociechy na wspólne zajęcia. Już nawet od 13 roku życia z powodzeniem dziecko może korzystać z treningów personalnych. Jeżeli Twoja pociecha uzna, że jest gotowa – wówczas w zasadzie nie ma się nad czym zastanawiać i można umawiać pierwsze spotkanie. Natomiast gdy zakomunikuje, że nie chce zdecydować się na taką formę aktywności, jako rodzic powinieneś to uszanować. Oczywiście warto wówczas zaproponować inne rodzaje ćwiczeń czy zajęć, które pozwolą poprawić kondycję psychiczną i fizyczną Twojego dziecka. Do tematu treningów personalnych możecie wrócić po czasie. Najważniejsze to nie zmuszać do nich dziecka. Gdyż wtedy rezultaty takich działań mogą być odwrotne do spodziewanych.

Czy i dlaczego warto posłać dziecko na trening personalny?

Właściwie czy treningi personalne dla dziecka są zupełnie czymś innym niż zajęcia dodatkowe takie jak basen czy piłka nożna? Niezupełnie. W końcu oddajesz swoje dziecko pod opiekę specjalisty po to, aby przy dbaniu o swoje zdrowie, mogło naprawdę dobrze spędzić czas. Nie musisz się obawiać, że treningi personalne są tylko dla dorosłych a trener będzie kazał Twojemu dziecku podnosić ciężary. Nic bardziej mylnego. Trening personalny jest ciekawą i niedocenianą formą spędzania czasu wolnego. Dziecko będzie mogło poznawać swoje możliwości i doskonalić ciało. Świadome budowanie sylwetki i zaszczepienie w nim pewności siebie zaprocentuje w przyszłości. Postaram się przedstawić kilka zalet takich indywidualnych zajęć, abyś jako rodzic mógł sam zdecydować czy chciałbyś, aby Twoje dziecko brało w nich udział.

Korzyści treningów personalnych dla dzieci i młodzieży

Chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Starasz się, aby zajęcia dodatkowe, na które uczęszcza rozwijały go zarówno umysłowo, ale pozwalały zadbać o prawidłowy rozwój ciała. Być może warto zainteresować się treningami personalnymi, które skierowane są także do dzieci i młodzieży. Pandemia bez wątpienia przyczyniła się do rozwoju otyłości wśród najmłodszych, dlatego tym bardziej warto poznać korzyści płynące z treningów personalnych dla dzieci i młodzieży. Oto kilka z nich:

  • Indywidualne podejście do każdego

Nie każde dziecko lubi uczęszczać na zajęcia grupowe. Bardzo często trudno jest opiekunowi zapanować nad całą grupą dzieci czy młodzieży. Mało tego! Dzieci wstydzą się i nie wykonują ćwiczeń w ogóle, więc w zasadzie trud i pieniądze, które przeznaczyłeś na rozwój dziecka są zmarnowane. Podczas indywidualnych treningów personalnych masz pewność, że dziecko jest pod najlepszą opieką.

  • Rozwój dla ciała i dla ducha

Posyłając dziecko na treningi personalne z pewnością masz nadzieję, że powróci do prawidłowej wagi, która zagwarantuje mu dobre zdrowie. Być może nie wiesz, że oprócz tego pociecha nabędzie wielu cennych cech charakteru takich jak wytrwałość, dążenie do określonego celu czy pokonywanie trudności.

  • Korygowanie wad postawy 

Niestety szkoły nie organizują profilaktyki korygowania wad postawy w sposób kompleksowy. Coraz większa ilość godzin spędzona przed monitorami komputerów czy telefonów komórkowych sprawiają że problem dotyczy coraz większej ilości dzieci jak również u dorosłych. Badania wykazują, że aż 50-60% uczniów dotykają wady postawy ciała. Trenerzy Personalni z łatwością rozpoznają problem i świetnie dopasowują ćwiczenia, które są indywidualnie dobierane do ćwiczącego.
  • Bezpieczeństwo przede wszystkim

Każda aktywność i ćwiczenie będzie dopasowane pod możliwości dziecka, tak aby czerpało z tego radość, ale również korzyści zdrowotne. Ćwiczenia wykonywane samodzielnie w domu mogą być źle powtarzane i być przyczyną wielu kontuzji. Bezpiecznej będzie powierzyć zdrowie dziecka w ręce specjalistów, którzy zadbają o jego prawidłową sylwetkę.

Recepta na popandemiczną otyłość

Bez zastanowienia reagujesz, gdy Twoje dziecko zachoruje. Nie można zaprzeczyć, że otyłość jest jedną z chorób, które również wymagają jak najszybszego działania. Dlatego być może warto rozważyć zapisanie pociechy na zajęcia z trenerem personalnym. Jest to bez wątpienia gwarancja opieki na najwyższym poziomie przy jednoczesnym rozwoju fizycznym i psychicznym dziecka. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zdobyć się na szczerą rozmowę z dzieckiem. Odważcie się zaryzykować, być może Wasza pociecha pokocha ruch, za którym do tej pory nie przepadała?

Sprawdź naszych Trenerów Personalnych

W naszym serwisie można znaleźć odpowiedniego oraz Sprawdzonego Trenera Personalnego dla Swojej pociechy którzy:

  • doradzą,
  • rozpiszą plany treningowe,
  • napiszą indywidualnie dobraną dietę,
  • Odpowiednio zmotywują oraz zachęcą do działania 

Warto spróbować i umówić się na pierwszą Bezpłatną Konsultację z naszymi  Trenerami Personalnymi. 

Opowiedzcie o Swoich doświadczeniach z treningami personalnymi u swoich pociech w komentarzach😊

 


1 komentarz

Magda · 19/10/2021 o 10:34

Wiele osób niestety nie widzi problemu w powiększającej się tendencji otyłości dzieci i młodzieży. Uważam, że uzupełninie dla dziecka ruchu w postaci treningu personalnego jest świetną opcją.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.