Jak wygląda trening personalny?

Jak wygląda trening personalny – 8 najważniejszych odpowiedzi

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wygląda trening personalny, to ten artykuł da Ci odpowiedź na najczęstsze pytania z tym związane.  Dowiesz się jak się przygotować do treningu, przekonasz się co Cię czeka, jak będzie przebiegać typowa konsultacja treningowa oraz jak później wyglądają treningi personalne. Lektura tego artykułu pozwoli Ci dużo lepiej przygotować się na spotkanie z trenerem. Będziesz wiedzieć czego się spodziewać, a co ważniejsze, czego wymagać od trenera personalnego!

(więcej…)

Jak znaleźć trenera personalnego

19 porad jak znaleźć i wybrać dobrego trenera personalnego?

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to zapewne zastanawiasz się w jaki sposób możesz znaleźć, a następnie wybrać trenera personalnego. To zadanie nie jest proste, a ty czujesz się zdezorientowany i pełen wątpliwości. Trener personalny to osoba, której powierzysz swoje ciało i zdrowie. Masz nadzieję, że po kilku miesiącach będziesz czuł się młodziej i wyglądał dużo lepiej. Jak się do tego zabrać? Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać trenera personalnego? Jak ocenić czy dany trener będzie dla mnie odpowiedni? W końcu, jak wybrać trenera personalnego? Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

(więcej…)

Ile kosztuje trener personalny i od czego zależy jego cena?

Treningi personalne są postrzegane jako usługa luksusowa, zarezerwowane dla wąskiego grona osób. Czy słusznie? Ile kosztuje trener personalny i od czego zależy jego cena?

Jeszcze kilka lat temu, trenowanie pod okiem trenera personalnego, czy choćby regularne konsultacje z nim, były traktowane w kategoriach fanaberii, na którą mogą pozwolić sobie bogate osoby. Obecnie, niemal każdy klub fitness oferuje tego typu usługi, w dużych miastach powstają wyspecjalizowane studia treningu personalnego, a na rynku co miesiąc przybywa nowych trenerów.

Coraz trudniej spotkać osobę, korzystającą z oferty fitness klubu, która nie miała nigdy styczności z trenerem personalnym. Nasze zarobki sukcesywnie rosną, świadomość dbania o zdrowie jest coraz większa, a dostępność takich usług coraz większa. Co za tym idzie cena treningu personalnego staje się przystępna. Przyjrzyjmy się zatem: co wpływa na jej wysokość, jak można ją obniżyć i czy zawsze wysoka cena oznacza wysoką jakość?

(więcej…)
Czym jest trening funkcjonalny

Czym jest trening funkcjonalny? 5 mitów.

Trening funkcjonalny, jeden z najmodniejszych terminów w środowisku branży fitness ostatnich lat. Niemal każdy chce trenować funkcjonalnie, bo to zdrowe, bo sylwetka fit, bo wszechstronnie, a niemal każdy trener, instruktor czy właściciel klubu odmienia ten termin na dziesiątki możliwych sposobów. Trening, rzekomo, niemal dla każdego: emerytki z dyskopatią, jurnego 30latka oderwanego od korporacyjnego biurka i wyczynowego sportowca. Poziom bzdur, które nagromadziły się wokół tego pojęcia jest już tak duży, że pozwoliłem sobie to uporządkować. Czym jest, a czym nie jest trening funkcjonalny? Rozprawiam się z największymi mitami. Zapraszam do lektury.

(więcej…)

Konwencje, kongresy, targi fitness… czy warto uczestniczyć?

Każdy trener, prędzej czy później, dojrzewa do tego momentu, w którym zastanawia się czy warto uczestniczyć w kongresach, seminariach bądź targach fitness. Niemal co miesiąc jesteśmy bombardowani zaproszeniami na różnego rodzaju wydarzenia branżowe. Niektóre są bezpłatne, czasem trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych za wstęp, są też takie, na które bilet wstępu kosztuje kilkaset złotych i więcej… czy warto poświęcić pieniądze i swój czas? Spróbuje znaleźć odpowiedź na to pytanie..

(więcej…)

Motywacja do treningu. 3 podejścia trenerów personalnych.

Motywacja w treningu personalnym to, wbrew pozorom, złożony i wielowątkowy temat. I choć ma ogromne znaczenie, w środowisku trenerów personalnych często traktowany jest dość powierzchownie. Może to wynikać z braku wiedzy, ale i też z pewnych przekonań oraz postaw wobec kwestii motywacji. Zacznijmy więc od wspomnianych przekonań, aby stworzyć odpowiedni grunt pod poszukiwania stosownej wiedzy. Znajdźmy wspólnie odpowiedź na pytanie: „Jak motywować klienta?„… mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie fascynująca lektura. 🙂

(więcej…)

12 aplikacji przydatnych w pracy trenera personalnego

W pracy trenera personalnego istnieją zadania i procesy, w których nie możemy iść na skróty. Dobrym przykładem jest tu wywiad z klientem przed pierwszym treningiem. Owszem, w dużej mierze będzie on zależał od tego, jak i z kim go przeprowadzamy. Nie zmienia to jednak faktu, że ma określoną strukturę, w której absolutnie muszą znaleźć się pewne podstawowe kwestie – pisałem o tym dokładniej w poprzednim artykule: „Wywiad z klientem przed pierwszym treningiem?„.

Z drugiej strony, dlaczego nie mielibyśmy ułatwić sobie pracy, skoro mamy dostęp do odpowiednich narzędzi? 🙂 Powinniśmy z nich skorzystać tym bardziej, jeśli finalnie czujemy, że pomagają one zwiększyć efektywność naszych usług trenerskich. Dlatego chciałbym powiedzieć Wam kilka słów o aplikacjach, które często okazują się przydatne dla osób związanych z branżą fitness – dotyczy to zarówno pracy trenera personalnego, jak i po prostu własnego, aktywnego trybu życia oraz rozwoju osobistego. (więcej…)